Wydarzenia - Spektakle dla dzieci

Koralina

31. października 2014 r. piątek
Adaptacja opowiadania Neila Gaimana to spektakl z pogranicza fantastyki i horroru. Główna bohaterka, niczym współczesna Alicja w Krainie Czarów, trafia do świata po drugiej stronie tajemniczych drzwi. Odkrywa tam surrealną rzeczywistość spełnionych pragnień i fantazji: na początku kuszącą niczym najpiękniejsze marzenie, później  przerażającą jak najgorszy koszmar senny. Uwaga! Tylko dla tych odważnych, którzy skończyli 9 lat!

31. października 2014 r. piątek
Jak właściwie mogło wyglądać stworzenie świata? Dlaczego by nie jak pyszna dziecięca zabawa przy użyciu papieru i farb? Razem z Matulą Księżycową i Ojczulkiem Niebo spróbujemy wspólnie stworzyć na pustkowiu piękne miejsce - świat. Zobaczymy też, dlaczego Matula i Ojczulek stwarzając świat nie zostawili go bezbarwnym? I jak to się stało, że ludzie tak różnią się między sobą? Poznamy w końcu postać, o którą Matula i Ojczulek zatroskają się najbardziej - Szarego Chłopca, któremu wszystko będzie obojętne i nudne.
Pokolorowanki

2. listopada 2014 r. niedziela
Teatr Pinokio serdecznie zaprasza najmłodsze dzieci na spektakl pt. "Pokolorowanki". Na początku jest biel... Aktorzy wraz z dziećmi zastanawiają się w jaki sposób stworzyć kolory, pokolorować nimi świat, jak brzmi kolor czerwony oraz jak smakuje żółty?

2. listopada 2014 r. niedziela

3. listopada 2014 r. poniedziałek - 5. listopada 2014 r. środa
Świnki 3

3. listopada 2014 r. poniedziałek - 5. listopada 2014 r. środa
Klasyczna opowieść w klasycznej, ale nieoczywistej konwencji. Przedstawimy nie tylko Dziki Zachód, ale dziki świat, który można próbować oswoić. Świat, w którym jedynym kodeksem jest prawo natury. Opowiemy o samotności "pośród swoich", o trudach przyjaźni w zdziczałych czasach, o budowaniu - nie tylko domów, ale i mostów. Będziemy dokonywać wyboru między udomowieniem a zezwierzęceniem.
Śpiąca królewna

5. listopada 2014 r. środa
„Śpiąca królewna" to drugi ze słynnych baletów z muzyką Piotra Czajkowskiego, w choreografii dziewiętnastowiecznego mistrza Mariusa Petipy. To opowieść o pięknej królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok: w dniu szesnastych urodzin królewna miała ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Jedna z dobrych wróżek złagodziła klątwę i królewna zasnęła na długie lata, a uwolnić od złego czaru mógł ją tylko pocałunek księcia.
Świnki 3

6. listopada 2014 r. czwartek - 7. listopada 2014 r. piątek

6. listopada 2014 r. czwartek - 7. listopada 2014 r. piątek
Mój tata chce latać jak ptak

19. listopada 2014 r. środa - 21. listopada 2014 r. piątek
Sztuka Davida Almonda to ciepła i zabawna opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie.

Nie przegap - Spektakle dla dzieci

Repertuar Teatru Arlekin

Repertuar Teatru Arlekin - październik

1. października 2014 r. środa - 31. października 2014 r. piątek
W październiku Teatr Arlekin przygotował dla maluchów różnorodne spektakle. W repertuarze m.in. "Alicja w Krainie Czarów", "Mała Syrenka", "Piotruś Pan" oraz "Tymoteusz wśród ptaków". Czekamy na Was!
Repertuar Teatru Pinokio

Repertuar Teatru Pinokio - październik

1. października 2014 r. środa - 31. października 2014 r. piątek
Teatr Pinokio zaprasza wszystkie dzieci do siebie na spektakle. W repertuarze m.in.: "Echy i achy, chlipy i chachy", "Oskar i pani Róża", "Świnki 3" oraz "Pinokio".
Dziady staropoleskie

25. października 2014 r. sobota - 31. października 2014 r. piątek
Na Starym Polesiu poczujecie klimat odwiecznego zwyczaju zaduszkowego - zapraszamy do dziadowania! Od 18 października do 18 listopada w różnych miejscach będzie okazja do odkrywania siebie oraz tej malowniczej i niedocenionej dzielnicy Łodzi. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach fotokolażowych, plastycznych i muzycznych, dorośli - m.in. w spektaklu i koncercie. Odbędą się też "strrrrraszne" wycieczki. Po raz kolejny na potworezę zaprasza Muzeum Kanału Dętka!
Disney On Ice: Magiczny Świat Lodu

27. października 2014 r. poniedziałek - 13. listopada 2014 r. czwartek
Przygotujcie się na wizytę w świecie czarów, pełnym najbardziej magicznych momentów z całego królestwa baśni - Disney on Ice: Magiczy Świat Lodu. Ta magiczna mieszanka iście królewskiej zabawy wkrótce odwiedzi Kraków, Łódź, Gdańsk i Warszawę!
Repertuar Teatru Arlekin - listopad

1. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie Teatr Arlekin szykuje kolejną porcję spektakli. Zobaczymy m.in. "Tajemnicę wesołego miasteczka", "Szarego chłopca", "Kota w butach", a także "Stworzenie Świata".
Repertuar Teatru Pinokio - listopad

1. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie Teatr Pinokio gorąco zaprasza do siebie! W repertuarze m.in. "Świnki 3", „Echy i achy, chlipy i chlapy ", „Czerwony Kapturek" oraz „Księga dżungli".

Proste Życie w 21 dni
naferie_wyd_300x50_221014
Długopisy, ołówki i inne przybory, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością.
Oferujemy produkty wspomagające rozwój dziecka. Zapraszamy!

październik