Wydarzenia - Spektakle dla dzieci

Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia otwiera się dla dzieci

22. listopada 2014 r. sobota
Lista teatrów w Łodzi wzbogaciła się o nową scenę. W Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia w każdą sobotę o godzinie 12:00 dzieci od lat 4 mogą wziąć udział w przedstawieniu lalkowym. W listopadzie i grudniu jest to "Jaś i Małgosia" w nowej aranżacji - spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Pinokio oraz łódzkich aktorów lalkarzy.
Bajkobranie

Bajkobranie - Toruńskie pierniki

23. listopada 2014 r. niedziela
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu serdecznie zaprasza dzieci na przedstawienie z cyklu Bajkobranie pt. "Toruńskie pierniki". Wstęp wolny!

23. listopada 2014 r. niedziela
Stworzenie świata to widowisko tak urocze jak rysunki Jeana Effela. Spektakl z lekkim poczuciem humoru opowiada starą biblijną historię, o tym jak Bóg stworzył świat oraz o Adamie i Ewie i o ich wygnaniu z raju. Opowieść jest boską grą pomiędzy Aniołami i Diabłem - który jak się okazuje także uczestniczy w naszym stworzeniu. Wszystkim kieruje swoją dobrą ręką Bóg i... scenograf Pavel Kalfus.
Zakochany Miś w Teatrze Piccolo

Zakochany Miś - Dzień Pluszowego Misia w Teatrze

23. listopada 2014 r. niedziela
To opowieść o sympatycznym Misiu, który skrywał swoje uczucia, bo nie wierzył, że może być kochany i lubiany. W dniu urodzin przyjaciele przygotowują dla niego niespodziankę, którą jest inscenizacja znanej bajki. Z przedmiotów i mebli znajdujących się w pokoju bohatera tworzą scenografię teatralną. Czy piegowaty Miś z grubym brzuszkiem może zyskać sympatię przyjaciół i miłość pięknej Lali? Czy pomoc przyjaciół sprawi, że Miś uwierzy w siebie i zacznie mówić o swoich uczuciach?

24. listopada 2014 r. poniedziałek - 26. listopada 2014 r. środa
Księga dżungli

24. listopada 2014 r. poniedziałek - 26. listopada 2014 r. środa
"Księga dżungli" jest historią o poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Opowiada o problemie przynależności do grupy, o braku akceptacji w danej społeczności, o konieczności przestrzegania praw dżungli, a także o konsekwencjach ich łamania. Spektakl porusza zagadnienie okrucieństwa - tak powszechnego u ludzi i niemalże nieobecnego w świecie zwierząt, w którym nikt nie zabija bez powodu.
Pippi Langstrumpf

26. listopada 2014 r. środa - 27. listopada 2014 r. czwartek
Któż nie zna Pippi, najsilniejszej dziewczynki na świecie, która potrafi jedną ręką podnieść konia, pogonić policjantów, próbujących zabrać ją do domu dziecka, pokonać groźnego byka i bez strachu karmić duchy? Przedstawienie jest teatralizacją klasycznej pozycji literatury dziecięcej pióra Astrid Lindgren. To opowieść o dziewięciolatce, której mama nie żyje, a tata zaginął gdzieś na morzach.
Księga dżungli

27. listopada 2014 r. czwartek
Zapraszamy do Teatru Pinokio na spotkanie z Mowglim - chłopcem, który został przed laty porwany z ludzkiej wioski przez tygrysa i wychowywał się wśród wilków. Atutem spektaklu jest barwna scenografia, przenosząca widza w świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli oraz kostiumy oddające charakter każdego z mieszkańców świata zwierząt i ludzi. Reżyser oprócz gry w żywym planie, wykorzystał w przedstawieniu elementy teatru cieni oraz teatru lalek.

27. listopada 2014 r. czwartek - 28. listopada 2014 r. piątek
Echy i achy, chlipy i chachy

28. listopada 2014 r. piątek
Jak smakuje zupa złości? Jaki dźwięk wydaje strach? Co ma wspólnego plaster, chusteczka i cebula ze smutkiem. Jak odróżnić wymuszoną radość od prawdziwej radochy? Twórcy spektaklu "Echy i achy, chlipy i chlapy" zapraszają dzieci na wycieczkę do krainy emocji. Na kolejnych stacjach mali podróżnicy dzięki aktorom zajrzą do różnorodnych pudełek, z których wydostaną się barwne dźwięki, instrumenty i przedmioty, przywołujące na myśl poszczególne emocje.
IMIBALA - wyprawa do krainy wyobraźni

Imibala - wyprawa do krainy wyobraźni

6. grudnia 2014 r. sobota - 7. grudnia 2014 r. niedziela
Zapraszamy na mikołajki w Teatrze V6! Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna sen? Jak potężna jest wyobraźnia? Co ona stwarza? Uważaj na kolory, które wybierasz, bo Twój świat jest dokładnie taki, jakim go namalujesz. IMIBALA to spektakl taneczno-akrobatyczny, widowisko pełne ruchu, gry świateł i akrobacji. To opowieść o małej dziewczynce, która maluje swój wymarzony świat, trafia do tej krainy marzeń i przeżywa w niej różne przygody.

Nie przegap - Spektakle dla dzieci

Repertuar Teatru Arlekin - listopad

1. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie Teatr Arlekin szykuje kolejną porcję spektakli. Zobaczymy m.in. "Tajemnicę wesołego miasteczka", "Szarego chłopca", "Kota w butach", a także "Stworzenie Świata".
Repertuar Teatru Pinokio - listopad

1. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
W listopadzie Teatr Pinokio gorąco zaprasza do siebie! W repertuarze m.in. "Świnki 3", „Echy i achy, chlipy i chlapy ", „Czerwony Kapturek" oraz „Księga dżungli".

Darmowy e-book dla Ciebie
Długopisy, ołówki i inne przybory, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością.
Oferujemy produkty wspomagające rozwój dziecka. Zapraszamy!