Wydarzenia - Spektakle dla dzieci

Urodziny Baby Jagi

22. kwietnia 2014 r. wtorek
To pełen piosenek, prześmieszny kabaret dla dzieci. Spektakl zmusza widzów do aktywnego uczestnictwa poprzez swoją konstrukcję, piosenki aktorskie i satyryczną formę. Autorzy stworzyli karykatury bohaterów znanych bajek.
Echy i achy

23. kwietnia 2014 r. środa
Widzowie w wieku od 2 do 5 lat w przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni będą mogli przeżywać swoje pierwsze spotkania z teatrem. "Echy i achy" to druga część kultowych "Pokolorowanek". Tym razem "najnaje" poznają świat uczuć: smutku, złości, strachu i radości.
Balet w Teatrze Wielkim

Kopciuszek

23. kwietnia 2014 r. środa - 24. kwietnia 2014 r. czwartek
Ponoć istnieje 700 wersji baśni o "Kopciuszku". Giorgio Madia przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50. gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako "okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu". Równie silną inspiracją dla choreografa była "Cinderella" Walta Disneya - dzisiaj ikona popkultury. I tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki.
Niebieski piesek

23. kwietnia 2014 r. środa - 25. kwietnia 2014 r. piątek
"Niebieski piesek" to spektakl Arlekina dla najmłodszych widzów, opowiadający o odwadze i sile przyjaźni. Brawurowe przygody głównego bohatera uczą tolerancji w świecie, który jest wielobarwny, różnorodny i właśnie dlatego tak piękny.
Teatr dla dzieci w Baby Club Cafe

Król bocian - Teatr dla dzieci w Baby Club Cafe

25. kwietnia 2014 r. piątek
Wśród organizowanych w Baby Club Cafe zajęć dla dzieci na wyróżnienie zasługuje Interaktywny Teatr. To niezwykłe przedstawienie kameralnego teatru dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Największą jego zaletą jest to, że aktorzy pozostają w bliskim kontakcie z publicznością, są niemal na wyciągnięcie ręki dzieci. Sama fabuła nie jest skomplikowaną, wielowątkową historią, a jedynie zaproszeniem do wspólnej zabawy.
Księga dżungli

24. kwietnia 2014 r. czwartek - 25. kwietnia 2014 r. piątek
Zapraszamy do Teatru Pinokio na spotkanie z Mowglim - chłopcem, który został przed laty porwany z ludzkiej wioski przez tygrysa i wychowywał się wśród wilków. Atutem spektaklu jest barwna scenografia, przenosząca widza w świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli oraz kostiumy oddające charakter każdego z mieszkańców świata zwierząt i ludzi. Reżyser oprócz gry w żywym planie, wykorzystał w przedstawieniu elementy teatru cieni oraz teatru lalek.
Niebieski piesek

27. kwietnia 2014 r. niedziela
"Niebieski piesek" to historia o odwadze i sile przyjaźni. Brawurowe przygody głównego bohatera uczą tolerancji w świecie, który jest wielobarwny, różnorodny i właśnie dlatego tak piękny. Spektakl jest przeznaczony dla najmłodszych widzów.
Bajkobranie w Zgierzu - Złote Jajko

27. kwietnia 2014 r. niedziela
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu serdecznie zaprasza dzieci na kolejne przedstawienie z cyklu Bajkobranie pt. "Złote Jajko". Wstęp wolny!
Pchła Szachrajka

27. kwietnia 2014 r. niedziela
Pchła Szachrajka na podstawie bajki Jana Brzechwy to zabawna, kolorowa opowieść w wykonaniu aktorów łódzkich teatrów, przeznaczona dla dzieci w wieku 4-9 lat. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza!
Teatr Pacuś dla dzieci

Car kruków

4. maja 2014 r. niedziela
W niedzielę 4 maja aktorzy Teatru "Pacuś" przedstawią opowieść o trzech braciach, którzy przechodzą egzamin z człowieczeństwa. Ich odwaga, pokora i dobroć zostają wystawione na próbę. Czy uda im się przetrwać i otrzymać godziwą nagrodę? Dowiecie się oglądając spektakl "Car kruków".
W Krainie Narnii - spektakl

W Krainie Narnii

23. maja 2014 r. piątek
Spektakl opowiada historię rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafia do magicznego świata Narnii, zamieszkałego przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie. Kraina pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy, która na 100 lat pogrążyła Narnię w zimie. Jest jednak dla nich nadzieja. Po wielu latach nieobecności do kraju powraca jego legendarny władca - lew Aslan, który zamierza stawić czoła Białej Czarownicy.

Nie przegap - Spektakle dla dzieci

Repertuar Teatru Arlekin

Repertuar Teatru Arlekin - kwiecień

1. kwietnia 2014 r. wtorek - 30. kwietnia 2014 r. środa
W kwietniu Teatr Arlekin przygotował dla maluchów wiele spektakli. Zobaczymy: "Szarego chłopca", "Pstryk", "Alicję w krainie czarów" oraz "Niebieskiego pieska". Czekamy na Was!
Repertuar Teatru Pinokio - kwiecień 2014

1. kwietnia 2014 r. wtorek - 30. kwietnia 2014 r. środa
W kwietniu, mimo wielkanocnej przerwy, Teatr Pinokio ma dla dużych i małych wiele propozycji. Najmłodsi mogą wybrać się na Echy i achy (ostatnią premierę), nieco starsi i nieustraszeni nie powinni przegapić Koraliny i premierowej "Księgi Dżungli". Na młodzież i dorosłych czekają "Balladyny i romanse".

zrelaksowanamama_300x250_100414
Internetowe warsztaty dla zestresowanych Mam
Kreatywne zabawki, które wpłyną pozytywnie na rozwój Twojego dziecka.

kwiecień