Wydarzenia Zajęcia dodatkowe Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Zajęcia metodą Weroniki Sherborne w Hokus Pokus

17. stycznia 2012 r. wtorek

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne to system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłym tzw. baraszkowanie pojawiające się we wczesnym dzieciństwie. Metoda ta jest propagowana na całym świecie jako jeden z ważniejszych czynników rozwoju psychomotorycznego dzieci. W każdy czwartek w Hokus Pokus!

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 18:00
Rezerwuj bilet

ZAJĘCIA METODĄ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne to system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłym, tzw. baraszkowanie pojawiające się we wczesnym dzieciństwie. Metoda Ruchu Rozwijającego jest propagowana na całym świecie jako jeden z ważniejszych czynników rozwoju psychomotorycznego dzieci.

Wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do rozszerzania:
- świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego
- świadomości przestrzeni i działania w niej
- pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi

Ćwiczenia Ruchu Rozwijającego są okazją do:
- poznania własnego ciała
- usprawniania motoryki
- poczucia własnej siły, sprawności i związanych z tym możliwości ruchowych

Dzięki metodzie Ruchu Rozwijającego dziecko:
- zaczyna mieć zaufanie do siebie, zyskuje poczucie bezpieczeństwa
- poznaje przestrzeń wokół siebie
- uczy się kontrolowania przestrzeni - poznaje przestrzeń, uczy się, jak jego ciało porusza się w przestrzeni, co rodzi zaufanie do własnego ciała oraz poczucie bezpieczeństwa wobec otoczenia
- dzieli przestrzeń z innymi ludźmi, co jest źródłem empatii
- nawiązuje kontakt początkowo z jedną osobą, potem z grupą- jest to okazja podjęcia współdziałania z innymi osobami, dostarcza poczucia wspólnoty i przeżycie szczęścia

Zajęcia w grupie są szansą na zdobywanie i wzbogacanie doświadczeń społecznych. Mogą one pomóc dziecku w nauce bycia z innymi: zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, czerpania satysfakcji z różnych form kontaktów społecznych.
Walory opisanej metody sprawiły, że chcemy włączyć ją do oferty programowej Centrum Artystycznego Hokus-Pokus.
Zapraszamy na nie dzieci pragnące wesoło i aktywnie spędzić czas bawiąc się z użyciem atrakcyjnych i oryginalnych pomocy. Ruch Rozwijający jest także metodą terapeutyczną wspomagającą rozwój dzieci z różnorodnymi zaburzeniami rozwojowymi np.: autyzmem, nadpobudliwością psychoruchową, upośledzeniem umysłowym, zaburzeniami integracji sensorycznej, koncentracji uwagi, trudnościami z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, z zaburzoną mową.

Centrum Artystyczne Hokus Pokus

Przedszkole Czary Mary

Adres:

• Niepubliczne Przedszkole Prozdrowotne Czary Mary: ul. Pawilońska 1 (róg Sowińskiego 60),
  • Przedszkole Artystyczne Czary Mary: ul. Sienkiewicza 100,
  • Centrum Artystyczne Hokus-Pokus: ul. Sienkiewicza 100.

Kontakt: