Wydarzenia Kategoria ogólna Miejska Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim

Grzegorz Kasdepke w Aleksandrowie Łódzkim

23. listopada 2010 r. wtorek

Grzegorz Kasdepke, autor popularnych książek dla dzieci, spotka się z czytelnikami w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim. Zapraszamy najmłodszych do aleksandrowskiej biblioteki.

23.11.2010
godz. 11.30

SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem popularnych książek dla dzieci, które odbędzie się w Aleksandrowie Łódzkim.

GRZEGORZ KASDEPKE
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem.
Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.).

Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim,